Fatih Sultan Mehmet

warning: Creating default object from empty value in /home/zehirli/domains/zehirli.org/public_html/hurrem/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Muhteşem Fatih dizisi geliyor mu?

Muhteşem Yüzyıl dizisi fıtınalar koparırken gündeme yeni bir söylenti düştü. Tartışmalı Muhteşem yüzyıl dizisinin ardından Fatih Sultan Mehmet ve Abdülhamid'in de hayatı dizi olacakmış. Peki bu söylentiler nereden çıktı, aslı var mı?

İşte tüm bu soruların cevabı Star gazetesi yazarı Şamil Tayyar'ın bugünkü köşe yazısındaydı. Tayyar dizi kodları ile ilgili yazdığı yazının içerisinde Habertürk'te Murat Bardakçı ve Fatih Altaylı arasındaki diyaloğa dikkat çekiyor. Tayyar'a göre dizinin senaristi Meral Okay da bu tür dizilerinin arkasının geleceğini söylüyor.

Tayyar'ın bugünkü yazısından ilgili bölümler:

Son yazımda "Muhteşem Yüzyıl" dizisine ilişkin eleştirileri kritik ederken kimi sinema filmleri veya TV dizilerinde "gizli kodlar" olduğuna dikkat çekmiştim.

Fatih Sultan Mehmet Kimdir Hayatı

Kudret ve şahsiyet kaynakları ışığında:

Fatih kimdir!

Zülüfünün zencirine bend eyledi şahım beni;

Kulluğundan etmesin azad Allah'ım beni.

Fatih Sultan Mehmed

Zihniyeti ve tabiatı itibariyle hamleci bir ruh... Terakki ve tekamülden zevk alan bir hakan... Nefsini ehline teslim etmiş bir derviş... Tıpkıaskerî fetihleri gibi, ilim adına açtığı savaşta da bir şeyhler, dervişler, âlimler, edibler, sanatkârlar ordusu kurmuş ve bu kutlu orduya da serdar olmuştu.

İçeriği paylaş

Son yorumlar

Anket

Muhteşem yüzyıl dizi neden sıkıcı hale geldi?: